الکتروموتور
۴٫۸ (۹۶%) ۵ votes

الکترو موتور های عمودی :

جهت پمپ های توربینی که توسط شفت و غلاف انتقال نیرو انجام می گیرد . استفاده می شود که از قدرت ۲۵ – ۳۰ – ۴۰ – ۵۰ – ۶۰ – ۷۵ – ۱۰۰ – ۱۲۵ – ۱۵۰ – ۱۷۵ – ۲۰۰ -۲۵۰ – ۳۰۰ – ۴۰۰ و ۵۰۰ اسب موجود است که جهت محاسبه باید با مهندس غلامرضا سوری با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۲۴۲۴۱۲ و ۷۷۳۲۷۸۵۶- ۰۲۱ تماس بگیرید . اظهارنامه مالیاتی

الکتروموتور سه فازالکتروموتور های افقی تک فاز و سه فاز :

این نوع الکترو موتور ها کاربردهای زیادی دارند که ۷۵۰ و ۹۰۰ و ۱۴۰۷۰ و ۲۹۵۰ دور می باشند و قدرت آنها از ۳۷ صدم اسب الی ۵۰۰ اسب موجود می باشد .
مروری بر الکتروموتور – الکتروموتورعمودی: موتور الکتریکی عمودی یا الکتروموتور به صورت عمودی در محل های مورد نیاز قرار می گیرد , .الکتروموتور عمودی : جهت گردش شافت که از ارتفاع داخل چاه توسط غلاف و لوله به پمپ توربینی ته چاه در متراژهای مختلف نصب گردیده این محور را به گردش در می آورد.این الکتروموتور عمودی محور ان که وسط روتور سوراخ است شافت را به صورت مستقیم به گردش در می آورد که انتقال نیرو بدون هیچگونه افتی انجام می شود.که از این الکتروموتور ها قبلا نیومن NEWMANانگلستان وارد می کرده ایم که بعد از دهه۷۰ به الکتروموتور عمودی بروک نیومن کرمپتن BRUKتغییر پیدا کرد.که با توجه به تحریم از طریق اروپا مارک پی ام PM را از کشور چین وارد نمودیم بعد از گذشت چندی در دهه ۹۰ پی ام PM نیز شرکت ان تعطیل و به مارک استریم  STREAMو اس ای ام سی SEMC و رم  REM  تغییر پیدا کرد و در انبار ما موجود می باشد.جهت اطلاعات بیشتر با دفتر بازرگانی سوری الکتریک تماس حاصل فرمائید .

الکتروموتور افقیالکتروموتور

الکتروموتور یا موتور الکتریکی یکی از بزرگترین پیشرفت های بشر در زمینه های مهندسی و فن آوری از زمان اختراع برق می باشد . یک الکتروموتور چیزی جز دستگاه مکانیکی نیست که انرزی الکتریکی را به انرژی مکانیکی و قابل استفاده تبدیل می کند . انواع مختلفی از الکتروموتور برای مقاصد خاص ساخته می شوند . به عبارت ساده می توان گفت دستگاهی است که نیروی چرخشی یک موتور است. اصل بسیار اساسی از عملکرد یک موتور الکتریکی نهفته در این واقعیت است که نیرو در جهت عمود بر میدان مغناطیسی و جریان، زمانی که زمینه و در حال حاضر ساخته شده به تعامل با یکدیگر را تجربه کرد.

از زمان اختراع الکتروموتور، بسیاری از پیشرفت در این زمینه مهندسی گرفته و آن را تبدیل به یک موضوع از اهمیت فوق العاده ای برای مهندسین مدرن است.

طبقه بندی و انواع الکتروموتور

طبقه بندی انواع الکتروموتور و یا نوع موتور را در جدول زیر اشاره شده به این ترتیب است .

الکتروموتور

تاریخچه الکتروموتور

در سال ۱۸۲۱ دانشمند انگلیسی مایکل فارادی تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی را با قرار دادن یک هادی حمل جریان در یک میدان مغناطیسی که در چرخش هادی با توجه به گشتاور تولید شده توسط عمل متقابل از جریان الکتریکی و میدان منجر شده است. بر اساس اصلی خود ابتدایی ترین ماشین آلات یک DC (جریان مستقیم) دستگاه های دیگر دانشمند بریتانیایی، ویلیام ماهیان خاویاری در سال ۱۸۳۲٫ طراحی شده بود اما مدل او بیش از حد گران بود و برای هر هدف عملی شد استفاده نمی شود. بعدها در سال ۱۸۸۶ اولین موتور الکتریکی توسط دانشمند فرانک جولیان نژاد Sprague اختراع شد. که قادر به چرخش در یک سرعت ثابت در زیر یک طیف متنوع از بار بود،

نحوه کار الکتروموتور

الکتروموتور  یک دستگاه انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. به طور عمده سه نوع موتور الکتریکی وجود دارد.

الکتروموتورDC

الکتروموتور القایی

الکتروموتور سنکرون.

همه این الکتروموتور در اصل بیشتر یا کمتر کار می کنند. کار اصلی  الکتروموتور به طور عمده بر تعامل میدان مغناطیسی با جریان بستگی دارد. در حال حاضر ما اصل عامل اساسی یکی موتور الکتریکی به یک برای درک بهتر موضوع مورد بحث قرار می دهیم .همه از این الکتروموتور در اصل بیشتر یا کمتر استفاده می کنند. کار از موتور الکتریکی به طور عمده بر تعامل میدان مغناطیسی با جریان بستگی دارد

قیمت الکتروموتور

نحوه کارکرد الکتروموتورDC

اصل کار از الکتروموتور DC عمدتا بر حکومت فلمینگ چپ بستگی دارد. در یک الکتروموتور دی سی اساسی، یک میله فلزی در بین قطب های مغناطیسی قرار می گیرد. اگر آرماتور پیچ در پیچ است که توسط یک منبع DC خارجی عرضه شده، شروع می شود جریان را از طریق هادی آرمیچر. به عنوان هادی حامل جریان در داخل یک میدان مغناطیسی، آنها را یک نیروی که تمایل به چرخش آرماتور را تجربه کنند. هادی آرماتور فرض زیر قطب N آهن ربا زمینه، در حال حمل به سمت پایین جاری (صلیب) و کسانی که تحت قطب S در حال حمل به سمت بالا در حال حاضر (نقطه). با اعمال قانون فلمینگ چپ دست، جهت نیروی F، تجربه شده توسط هادی در زیر قطب N و نیروی تجربه شده توسط هادی تحت S-قطب می تواند تعیین شود. پیدا شده است که در هر لحظه نیروهای تجربه شده توسط هادی در چنین مسیر که آنها تمایل به چرخش آرماتور می باشد.

قیمت الکتروموتور چینینحوه کارکرد الکتروموتور القایی

کار  الکتروموتور در مورد الکتروموتور القایی کمی متفاوت از موتور DC است. در یک الکتروموتور القایی تکفاز، هنگامی که یک منبع الکتروموتور تک فاز به سیم پیچ استاتور، میدان مغناطیسی ضربان دار تولید می شود و در یک الکترموتور سه فاز، زمانی که سه منبع فاز به سه استاتور الکتروموتور سه فاز سیم پیچ داده می شود، یک میدان مغناطیسی دوار تولید شده است با توجه به . روتور یک الکتروموتور القایی است یا زخم نوع یا سنجاب نوع گره زدن. هر آنچه که ممکن نوع روتور، هادی بر روی آن ها در پایان کوتاه به شکل حلقه بسته. با توجه به چرخش میدان مغناطیسی، شار از طریق شکاف هوا بین روتور و استاتور عبور می کند، نوردد گذشته سطح روتور و غیره کاهش هادی روتور. از این رو با توجه به قانون فارادی از القای الکترومغناطیسی، وجود خواهد داشت در حال حاضر ناشی از گردش در هادی روتور بسته شده است. میزان جریان ناشی متناسب با میزان تغییر شار نسبت به زمان است. باز هم این نرخ تغییر شار متناسب با سرعت نسبی بین روتور و چرخش میدان مغناطیسی است. همانطور که در قانون لنز روتور سعی خواهد کرد به منظور کاهش هر علت تولید فعلی در آن است. از این رو روتور می چرخد ​​و تلاش می کند برای رسیدن به سرعت چرخش میدان مغناطیسی باعث کاهش سرعت نسبی بین روتور و چرخش میدان مغناطیسی می باشد .

نحوه کارکرد الکتروموتور سنکرون

در الکتروموتور سنکرون، هنگامی که تعادل الکتروموتور سه فاز عرضه به ثابت استاتور الکتروموتور سه فاز سیم پیچ داده می شود، یک میدان مغناطیسی دوار تولید می شود که می چرخد در سرعت سنکرون. در حال حاضر اگر یک آهنربای مغناطیسی در داخل این میدان دوار مغناطیسی قرار می گیرد، آن است که مغناطیسی با میدان مغناطیسی دوار و چرخش سابق با میدان مغناطیسی دوار در همان سرعت است که در سرعت سنکرون قفل شده باشد .

الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور زیمنس

با یک الکتروموتور زیمنس، شما همیشه می توانید به بالاترین سطح بهره وری دست یابید. الکتروموتور زیمنس پوشش تمام طیف وسیعی از فن آوری را دارا می باشد : از سیستم های استاندارد و موبایل برای برنامه های کاربردی کنترل حرکت به ولتاژ بالا، DC و موتورهای الکتریکی سفارشی -innovative تکنولوژی درایو برای همه بخش ها، برنامه ها و کلاس های قدرت. بر اساس بیش از ۱۵۰ سال تجربه، الکتروموتور SIMOTICS بی نظیر در قابلیت اطمینان، نیرومندی، فشردگی و عملکرد می باشد.الکتروموتور زیمنس در مدلهای مختلف در بازرگانی سوری الکتریک موجود می باشد . که سعی می نمائیم در این بخش به معرفی بعضی از این الکترو موتور های زیمنس بپردازیم . الکتروموتور عمودی – الکتروموتور افقی – الکتروموتور تکفاز و الکتروموتور سه فاز

VSD4000 مدل:

توضیحات عمومی


موتور منظوره با قاب آلومینیومی مناسب برای طیف گسترده ای از وظایف درایو استاندارد در محیط های صنعتی می باشد. به عنوان یک نتیجه از وزن خود را کم خصوص، آنها برای پمپ، فن و کمپرسور برنامه های کاربردی مقدر. با این حال، آنها نیز امروز در ترکیب تکنولوژی نوار نقاله و تجهیزات بالابری مناسب است.
اثبات شده، برای خط عملیات بهینه سازی ۱LE1 موتور در کلاس بهره وری IE1 به IE4 در دسترس هستند. همه موتور هم همان قدرت امتیاز شفت ارتفاع انتساب. این به این معنی است که هیچ ارتفاع شفت جهش وجود دارد – نه برای خدمات و نه مقاوم سازی موارد. موتور ۱LE1 ارائه یک پلت فرم آینده اثبات.
علاوه بر خط (DOL) موتور، دو خط موتور بهینه سازی شده برای عملیات مبدل متغیر با سرعت وجود دارد. یک سیستم سرمایه گذاری بهینه سازی شده شامل SIMOTICS موتور (VSD10 خط) و تبدیل SINAMICS می توان به سادگی از فروشگاه و یا با استفاده از ابزار مهندسی انتخاب شده – و به سرعت با استفاده از کد موتور برای پارامترهای تبدیل از پیش تعریف شده به سفارش. سیستم متشکل از موتور سنکرون-بی میلی (VSD4000 خط) و SINAMICS G120 بهترین انتخاب برای عملکرد بهره وری انرژی به خصوص بالا است. فن آوری همزمان-بی میلی تضمین بازده به ویژه بالا در محدوده بارهای جزئی و عملکرد پویا برای دستیابی به کیفیت فرآیند بالا است.
قیمت الکتروموتور زیمنسچه تمام خطوط موتور مشترک دارند: طراحی و معماری از موتور اطمینان از حداکثر انعطاف پذیری و حداقل در ارتباط هزینه در هنگام سوار و نصب و راه اندازی. کاربران از پیچ و مهره بلند کردن چشم یکپارچه بهره مند شوند، پا نصب است که می تواند در پیچ شده است، تقویت تحمل سپر پایان با خواص مکانیکی مطلوب و جعبه های ترمینال است که بسیار آسان برای دسترسی به. نه تنها این، نرم افزارهای تبدیل کننده، ترمز و طرفداران به طور جداگانه محور می تواند به راحتی اضافه شده است.

بررسی اطلاعات فنی

 
۰
الکتروموتور زیمنس مدل sd

موتور وظیفه شدید با قاب چدن خاکستری به ویژه ناهموار. این باعث می شود آنها را به اولین انتخاب برای برنامه های کاربردی در سخت ترین شرایط محیطی است. آنها دارای عملکرد برجسته هر دو در حال بارگذاری گرد و غبار و در ارتعاش و همچنین در جو مهاجم است که در صنایع پتروشیمی و روند صنعتی پیروز شویم. ما به خوبی اثبات شده ۱LE1 موتور تا کلاس راندمان موتور IE4 برای خط (DOL) عملیات در دسترس هستند. با موتور در کلاس بهره وری IE4 مصرف انرژی را می توان تا ۳ درصد نسبت به موتور IE3 کاهش می یابد. اگر شما در پلت فرم ۱LE1 شما می توانید به موتور IE4 نیز در تاریخ بعد تغییر دهید، چرا که همه کلاس بهره وری، از IE2 به IE4 را انتخاب کنید، باید از قدرت یکسانی – انتساب ارتفاع شفت. موتور از خط VSD10 و VSD4000 خط برای عملیات متغیر با سرعت با مبدل طراحی شده است. سیستم سرمایه گذاری بهینه سازی شده از SIMOTICS VSD10 تبدیل موتور و SINAMICS فرکانس ارائه می دهد انتخاب ساده از طریق کاتالوگ و یا ابزار مهندسی و راه اندازی سریع از طریق کد موتور برای پارامترهای درایو پیش. سیستم متشکل از تکنولوژی همگام-اکراه و تبدیل SINAMICS G120 بهترین انتخاب برای عملیات ویژه انرژی کارآمد است. فن آوری همزمان-بی میلی تضمین بازده به ویژه بالا در محدوده بارهای جزئی و عملکرد دینامیکی بالا – برای کیفیت روند بالا.

الکتروموتور زیمنسمشخصات فنی

مرور کلی
نوع موتور بهینه سازی شده برای عملیات خط VSD10 line: optimized for frequency converter operation VSD4000 line: synchronous-reluctance technology for converter operation
Power and voltage range: ۰٫۰۹ kW up to ۳۱۵ kW
Voltages up to ۶۹۰ V
۲٫۲ kW up to 200 kW
۴۰۰ V (50 Hz) /
۴۶۰ V (60 Hz) /
۵۰۰ V (50 Hz) /
۶۰۰ V (60 Hz) /
۶۹۰ V (50 Hz)
۰٫۵۵ kW to 30 kW
۴۰۰ V (50 Hz) /
۴۶۰ V (60 Hz)
Frame sizes: ۰۷۱ to 315 ۱۰۰ up to 315 ۸۰, ۱۱۲, ۱۳۲ to 200
Rated speed: ۷۵۰ – ۳۶۰۰ rpm ۱۵۰۰ / ۱۸۰۰ / ۲۶۱۰ / ۳۰۰۰ / ۳۶۰۰ / ۵۲۲۰ rpm ۱۵۰۰ / ۱۸۰۰ / ۲۶۱۰ rpm
Number of poles: ۲ / ۴ / ۶ / ۸ ۲ / ۴ ۴
Efficiency classes: IE1 = Standard Efficiency
IE2 = High Efficiency
IE3 = Premium Efficiency
IE4 = Super Premium Efficiency
NPE = NEMA Premium Efficient Motors acc. to NEMA MG1 Table 12-12
No motor efficiency classes defined.
Standard IEC 60034-30-2 in preparation.
System efficiency IES1/IES2 according to
EN 50598 in the system with SINAMICS G120, PM240
No motor efficiency classes defined.
Standard IEC 60034-30-2 in preparation.
System efficiency IES2 according to
EN 50598 in the system with SINAMICS G120, PM240

الکتروموتور زیمنس مدل xp

الکتروموتور زیمنس xp

با موتور محافظ ضد انفجار SIMOTICS XP از زیمنس می خواهید بیشتر از الزامات ایمنی عمومی: موتور سابق ناهموار ما عمل به طور کامل قابل اعتماد حتی تحت شرایط افراطی ترین – هر دو DOL و بهره برداری VSD – و این در سراسر جهان از یک صد هزار بار ثابت شده است روی. و چه تر است، هیچ شکاف در محدوده موتور سابق ما وجود دارد، همه آنها مورد نیاز با حداکثر ایمنی و راندمان بالا در طول عملیات را تامین کند.

ما ارائه راه حل درایو با حفاظت دو مورد نیاز برای استثنایی. نتیجه: یک مجموعه ای از موتورهای است که در سطح جهان از لحاظ دامنه و استاندارد نظیر ندارد

الکتروموتور موتوژن

مشخصات فنی

مرور کلی
نوع حفاظت: افزایش ایمنی
Ex e
محفظه ضد آتش
Ex d
ضد جرقه
Ex nA
محافظت انفجار گرد و غبار
Ex tb, Ex tc
مدل XP
Power range: * ۰٫۱۲ – ۱۶۵ kW ۰٫۲۵ – ۴۶۰ kW ۰٫۰۹ – ۱۰۰۰ kW ۰٫۰۹ – ۱۰۰۰ kW ۱ – ۳۰۰ HP
Voltage range: All commonly used voltages ۲۳۰, ۴۶۰ & ۵۷۵ V with 60 Hz
Frame size: * ۶۳ M – 315 L ۷۱ M – 355 ۶۳ M – 450 ۶۳ M – 450 ۱۴۳T – 449T
Design: All common construction types
Rated speed: ۷۵۰ – ۳۶۰۰ min -1 ۹۰۰-۳۶۰۰ min -1
Rated torque: ۰٫۶ – ۸۰۹۰ Nm ۱٫۵-۸۸۲ lb-ft
Application area: Ex-Zone 1
II 2G
Ex e IIC T1-T3
Ex-Zone ۱
II 2G
Ex de IIC T1-T6
Ex-Zone 2
II 3G
Ex nA IIC T3
Ex-Zone 21/22:
Zone 21:
II 2D
Ex tb
IIIC T…
Zone 22:
II 3D
Ex tc
IIIB T…
UL listed
Class I, Groups C&D
Class II, Groups F&F,
Division 1 hazardous areas
VSD operation optional: SINAMICS SINAMICS SINAMICS Variable Torque 20 : 1
(۱۴۳T – 449T)
Constant Torque
۴ : ۱
(۱۴۳T – 326T)
Constant Torque
۶ : ۱
(۳۶۵T – 445T)
الکتروموتور زیمنس مدل dp

الکتروموتور تکفاز زیمنس مدل dp

فراتر رفتن از محدوده استاندارد، موتور بخش راه حل بهینه و دقیق برای خواسته های فردی فراهم می کند. دلیل این است که هر بخش دارای شرایط خاص خود را دارد که آن را به درایو فن آوری است. به عنوان منبع کامل با سالها تجربه، ما دقیقا درک این شرایط. زمانی که همه گفته و انجام داده، درایوهای استاندارد از زیمنس در خانه تقریبا در هر بخش در سراسر جهان می باشد.
و نه تنها که: ما همیشه در جستجو برای راه حل های نوآورانه برای رسیدن به مطلوب مقرون به صرفه. در نتیجه، برای تکمیل موتورهای استاندارد ما، ما همچنین موتور هدف مشخص خود ارائه دهد. این به طور کامل با الزامات بخش های ویژه مطابق – بنابراین تضمین بالاترین بهره وری.

الکتروموتور تک فاز

الکتروموتور تک فاز

الکتروموتور تک فاز

موتورهای القایی تک فاز  یا الکتروموتور تک فاز نیاز به فقط یک فاز قدرت برای عملیات خود دارند . الکتروموتور تکفاز معمولا در برنامه های کاربردی امتیاز کم قدرت استفاده می شود، در مصرف داخلی و همچنین صنعتی. این مقاله است که در دادن به شما یک دید کلی مفهومی کار از موتور تک فاز است.کار الکتروموتورهای القایی تک فاز ساده است. فقط یک روتور که در حال حاضر چرخش، در داخل میدان مغناطیسی قرار داده است. شما می توانید یک چیز جالب توجه داشته باشید. روتور در چرخش در همان جهت را حفظ خواهد کرد.

قیمت الکتروموتور تک فازبخش های الکتروموتور تک فاز القایی

اجزای اصلی یک الکتروموتور تک فاز می روتور و استاتور پیچ در پیچ. روتور قسمت دوار است، سیم پیچ استاتور کمک می کند تا در هنگام چرخش روتور. در Fig.1 آهن لایه لایه است که در داخل روتور نصب شده است برای مشاهده بهتر از میله های روتور نشان داده نشده است.

کار الکتروموتور تکفاز

برای درک کار خود را بهتر، اجازه دهید فرض کنیم تنها یک سیم پیچ در پیچ در پیچ های اصلی و کمکی وجود دارد.فرض می کنیم هیچ فعلی است جریان از طریق سیم پیچ کمکی. جریان AC عبور از پیچ در پیچ اصلی یک میدان مغناطیسی نوسان تولید کند.

الکتروموتور تکفازچگونگی چرخش الکتروموتور تک فاز

اگر ما می توانیم هر یک از زمینه چرخش لغو، ما قادر به شروع به موتور خواهد بود. پشتیبانی سیم پیچ آرایش تقدیر خازن دقیقا برای این منظور استفاده می شود. پیچ در پیچ کمکی نیز تولید ۲ میدان مغناطیسی مخالف گردان. یکی از آنها را به RMF از سیم پیچ اصلی لغو و از سوی دیگر خواهد شد اضافه شده است. نتیجه این خواهد بود یک فیلد مغناطیسی، که تحت سرعت خاص می چرخد. این پدیده بصورت هندسی که در تصویر زیر نشان داده شده.

بهینه سازی سایت و سئو سایت توسط سئو ساز